Рецепт - бульйон з курки звичайний


1,2-1,3 кілограма курки, 100 грам коріння петрушки, 100 грам коріння селери, 100 грам цибулі-порею, 400 грам телячих кісток, пучок зелені; пів склянки рису або манної крупи

Для курячого бульйону треба вибрати нежирну курку, а щоб вона не була жорсткою, варимо її з шматком кришталю.
Можна приготуємо бульйон і простіше. брати очищену і випотрошену курку вагою 1,2-1,3 кілограм. Якщо курка здасться замалою, можна додамо телячих кісток, заллємо, меншою кількістю холодної води (так як курка вариться всього 1,5-2 години), посолимо, варимо, знімаючи накинь, до напівготовності (можна але бажанням покладемо і коріння, але тільки не класти ріпу та моркву, а білі коріння сильно не просмажувати, а тільки злегка подрумяним). далі підняти курку виделкою, обполощемо її в тому ж бульйоні, щоб очистимо від накипу, дамо стекти бульйону. разрежем її на порції, покладемо в інший казанок, заллємо процідженим бульйоном, доварити на малому вогні.
За годину до кінця варіння можна усиплемо половину склянки рису, закип'ячена раз в солоній воді, і доварити його з куркою.
Або за 10 хвилин до відпустки усиплемо в киплячий бульйон половину склянки манної крупи, прокип'ятити, подаємо із зеленим кропом і з розрізаною куркою.